Lietuviškai  /  По-русски
Vilnius: +37065377889; Rokiškis: +37062042661
Padangų žymėjimai Padangų montavimo kainos Padangų montavimas ir balansavimas Centravimo žiedai ratlankiams Neterškime gamtos Kontaktai
 
 
Vasarinės padangos
Žieminės padangos
Universalios padangos
Lieti ratlankiai
Plieniniai ratlankiai
Kitos padangos
 
 
Vairuotojai sulaukė saldžių naujienų. Už kelių metų jų automobiliai, galbūt, jau naudos ekologiškas padangas pagamintas iš cukraus.
 
Kasmet pagaminama apie 1 mlrd. automobilių padangų, pagrindė jų sudedamoji dalis – dirbtinis kaučiukas gaminamas iš naftos. Vienai padangai pagaminti reikia maždaug 27 kg naftos. Augančios natūralaus ir dirbtinio kaučiuko kainos gamintojus verčia ieškoti alternatyvų.
 
Vienos didžiausių padangų gamintojų „Goodyear“ ir „Michelin“ sujungė savo jėgas surasti ekologišką jų problemos sprendimą būdą. Bendradarbiaudami su keliais kitais padangų ir dirbtinio kaučiuko gamintojais bei biotechnologijos kompanijomis jie tikisi sukurti medžiagą, kuri pakeistų kaučiuką.
 
Jau pradėti bandymai su cukrumi - populiaria ir pigia medžiaga. Mikrobiologinio fermentavimo procese iš jo pavyksta išgauti izopreną, izobuteną ir butadieną – pagrindines kaučiuko sudedamąsias dalis. Pirmieji prototipai jau pagaminti, bet jie tik dalinai „cukriniai“. Visiškai ekologiškoms padangoms pagaminti gali prireikti dar 3 – 5 metų.


Grįžti atgal į straipsnių sąrašą
 
 
 
Tipas
Plotis
Aukštis
Spindulys
Miestas
Nusidėvėjimas
 
Taškai
Tarpai
Spindulys
Tipas
Miestas
 
Straipsniai
Padangų savybės
Padangos yra jungiamoji grandis tarp automobilio ir kelio dangos. Saugumas didžiąja dalimi priklauso nuo padangų kontakto su kelio danga ploto – jis sąlyginai nedidelis. Todėl svarbu, kad automobilio padangos būtų puikaus stovio.
Plačiau
Padangų laikymas
Žinoma, kad padangos – tai guminis gaminys, kuris lengvai deformuojasi, yra lengvai pažeidžiamas ardančio naftos produktų poveikio bei saulės spindulių. Todėl jas reikia laikyti tam tikroje padėtyje ir saugoti nuo minėtų kenksmingų faktorių poveikio.
Plačiau
Kinijoje bus gaminamos spalvotos padangos
Ar kada nors galvojote, kad galėtų būti rožinės padangos, kurios tiktų rožinei "Ferrari California"?
Plačiau
Padangos iš cukraus keliuose pasirodys po kelių metų
Vairuotojai sulaukė saldžių naujienų. Už kelių metų jų automobiliai, galbūt, jau naudos ekologiškas padangas pagamintas iš cukraus.
Plačiau
 
 
 

Naudotos padangos, devetos padangos, padangos, vasarines padangos, ziemines padangos, universalios padangos